دیوار مرزی بین آمریکا و مکزیک سوراخ شد

3 May 2020

14 ثور 1399
یک باند قاچاقچی با ایجاد یک حفره در دیوار بین کالیفرنیا و مکزیک، موترخود را از آن عبور داده‌ اند وارد خاک آمریکا شده ‌اند.

پولیس مرزی و گمرکی آمریکا (سی پی بی) با ردیابی موتر، موفق شد تمامی 16 سرنشین موتر را که 14 مکزیکی و دو گواتمالایی بودند، بازداشت کند.

کفیل واحد پولیس «داگلاس هریسون سان دیه گو» به نشریه «ساکرامنتو بی» گفت: «عبور از این دیوار کهنه نمایانگر نیاز به ایجاد ساختارهای مستحکم‌ تر و مقاوم‌ تر، و ابزاری است که منطقه را ایمن‌ تر کند.»

بنا به گزارش «ووُکس» برخی از باندهای قاچاقچی با استفاده از نردبان‌های لاستیکی با موفقیت از دیوار بالا می‌ روند. همچنین، نشان داده شده است که چگونه یک دختر هشت ساله می ‌تواند ظرف دو دقیقه از چنان دیواری بالا برود.

در بسیاری از مناطق مرزی میان آمریکا و مکزیک، مرزهای طبیعی مثل رود «ریو گرانده» و صحرای «سونورا» موانعی به مراتب سخت ‌تر از دیوارهای ساخت بشر هستند.

با وجود این، دیوار میان ایالات متحده و مکزیک یکی از موضوع‌های اصلی در کارزار انتخاباتی آقای ترامپ بوده است. در اوایل سال جاری، تلاش‌های دستگاه رهبری او برای گرفتن بودجه‌ سنگین ساخت دیوار از کنگره، موجب تعطیلی دولت شد.Skip to toolbar