رئیس حج فاریاب: نماز جماعت را ترک و نماز تراویح را در خانه بخوانید

2 May 2020

۱۳ ثور۱۳۹۹
مسئولان ریاست حج و اوقاف فاریاب از باشنده‌گان این ولایت می‌خواهند که برای جلوگیری از گسترش ویروس کرونا، به نماز جماعت شرکت نکنند و سبب انتقال این ویروس به جامعه و خانواده‌های‌ خود نشوند.

گل‌احمد لطفی، رئیس حج و اوقاف فاریاب از باشنده‌گان این ولایت می‌خواهد که در حال حاضر باید نماز جماعت را ترک و نماز تراویح را در خانه‌های‌ خود ادا کنند.

آقای لطفی، خطاب به مردم می‌گوید که ویروس کرونا را یک موضوع سیاسی فکر نکنند و باید برای جلوگیری از گسترش این ویروس به مسجدها نروند.

او می‌ افزاید که : «25 هزار صحابه در زمان پیامبر اکرم (ص) به بیماری طاعون گرفتار شده جان باختند و پیامبر به صراحت گفته است که از این‌گونه بیماری‌ها باید فرار کرد.»

لطفی تأکید می‌کند که از همین‌رو مسلمانان باید ویروس کرونا را جدی بیگرند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

رئیس حج و اوقاف فاریاب در حالی از مردم می‌خواهد که نمازهای روزانه و نماز تراویح را در خانه بخوانند که تاکنون هیچ مسجدی در این ولایت برگزاری نماز جماعت را تعطیل نکرده و در روزهای جمعه نیز صدها تن در یک مسجد نماز جمعه را برگزار می‌کنند.

در این حال نقیب‌الله فایق، والی فاریاب می‌گوید که با گذشت هر روز شیوع ویروس کرونا در این ولایت افزایش می‌یابد و از مردم می‌خواهد که با رعایت توصیه‌های بهداشتی با تیم‌های مبارزه با کرونا همکار باشند.

تاکنون 8 رویداد مثبت ویروس کرونا در فاریاب ثبت شده است که از این میان سه تن بهبود یافته‌اند و دو تن دیگر فوت کرده‌اند.

منبع سلام وطندارSkip to toolbar