رهایی 20 نیروی امنیتی از بند طالبان

13 Apr 2020

25 حمل 1399

حکومت افغانستان قبلاً روند رهایی زندانیان طالب را آغاز کرده است و به گفته شورای امنیت ملی افغانستان تا دیروز (یک‌ شنبه، 24 حمل) 300 زندانی طالب آزاد شده بودند.

سهولت ‌ها در بخش مبادله زندانیان میان حکومت افغانستان و طالبان را تا حدی زیاد کمیته بین ‌المللی صلیب سرخ فراهم کرده است.

20 زندانی تازه‌ آزاد‌شده از سوی طالبان در کندهار که نیروهای امنیتی بودند دیروز به ‌همین کمیته سپرده شدند تا آن ‌ها را به ‌حکومت افغانستان بسپارد.

خوان پدرو سایرر رئیس بخش افغانستان کمیته بین ‌المللی صلیب سرخ در صفحه توییترش با پیامی تایید کرد که تسهیلات برای آزادی این 20 زندانی را فراهم کرده و آزاد‌شده‌ گان به ‌مقام ولایت کندهار سپرده شده اند.

رئیس بخش افغانستان کمیته بین ‌المللی صلیب سرخ افزوده که این کمیته در آزادی و انتقال مصون این زندانیان به‌خانه های‌شان به‌حیث یک میانجی مستقل و بی ‌طرف عمل کرد و در آینده نیز به تقاصای جوانب درگیر آماده چنین کار می‌باشد.

دراین حال عزیز‌الله فضلی مشاور ارشد وزارت دولت در امور صلح گفته است که آزادی زندانیان راه را برای آغاز گفتگوهای بین‌ الافغانی هموار خواهد کرد.

حکومت افغانستان می ‌گوید براساس دستور رئیس جمهور زندانیان را به ‌شکل تدریجی آزاد می‌ سازند و آزادی یک باره آنها ممکن نیست.Skip to toolbar