طالبان: تیم تخنیکی این گروه در ملاقات امروز شرکت نخواهند کرد

7 Apr 2020

19 حمل 1399
دفتر سیاسی طالبان در قطر می‌گوید، تیم تخنیکی این گروه سر از امروز سه ‌شنبه در ملاقاتِ به گفتۀ این دفتر “بی حاصل” در مورد رهایی زندانیان اشتراک نمی ‌کند.

سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر امروز سه ‌شنبه در حساب توییتر خود نوشته است: “طالبان تیم تخنیکی خود را برای تصدیق و تثبیت زندانیان به کابل فرستاد.”

شاهین نوشته است، قرار بود مطابق توافقتنامه و وعده، رهایی زندانیان آغاز شود. اما به گفتۀ شاهین، رهایی زندانیان تاکنون به بهانه‌ های گوناگون به تعویق افتاده است.

اما به گفتۀ شاهین، رهایی زندانیان تاکنون به بهانه‌ های گوناگون به تعویق افتاده است.

به نقل از رادیو آزادی، یک روز پیش از این تویت شاهین، عبدالمتین بیگ رئیس اداره مستقل ارگان‌های محلی گفت، حکومت افغانستان ۴۰۰ زندانی گروه طالبان را برای رهایی آماده کرده، اما طالبان، به گفته او “به لجاجت خود ادامه می ‌دهند” و برسر راه صلح موانع ایجاد می ‌کنند.

او به روز دوشنبه در یک نشست خبری در کابل افزود، سفارش هیئت طالبان برای رها شدن ۱۵ تن از فرماندهان این گروه که در “جنایت ‌های بزرگ بشری” دست داشته اند، پذیرفتنی نیست.

گروه طالبان هیئت سه نفری‌اش را در ۳۱ مارچ برای نظارت از روند آزاد سازی زندانیان این گروه از سوی حکومت افغانستان به کابل فرستاد.

بر بنیاد موافقتنامۀ که در اواخر ماه فبروری میان ایالات متحده و طالبان در قطر امضا شد، گفته شده است که حکومت افغانستان تا ۵ هزار زندانی طالبان و طالبان حدود هزار زندانی حکومت افغانستان را آزاد می‌کنند.Skip to toolbar