ترامپ خطر شیوع ویروس کرونا را در آمریکا خیلی کم دانست

27 Feb 2020

8 حوت 1398
دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا مایک پنس، معاون خود را مسوول مقابله با گسترش ویروس کرونا کرد.

آقای ترامپ که چهارشنبه با خبرنگاران صحبت می کرد، خطر ویروس کرونا را برای مردم آمریکا خیلی کم دانست.

به گفته آقای ترامپ از پانزده بیماری که در داخل آمریکا شناسایی شده اند، تنها یک نفر همچنان در بیمارستان بستری است و دیگر بیماران از بیمارستان مرخص شده اند.

پنجاه و نه بیمار مبتلا در ویروس کرونا در آمریکا حضور دارند که ۴۴ نفر از آنها از مسافران یک کشتی تفریحی هستند که از جاپان به آمریکا منتقل شده اند.

آقای ترامپ در سخنانش گفت به خاطر تدابیر زودهنگام دولت او مانند منع سفر غیرآمریکایی ها از چین به این کشور، ایالات متحده در برابر ویروس کرونا موفق بوده است.

آقای ترامپ گفت: “ما مرزهای هوایی خود را به روی پروازهای بعضی کشورها بستیم. مناطقی که دچار شیوع شدید ویروس کرونا هستند و ما این کار را خیلی زود انجام دادیم. خیلی ها گفتند نباید این کار را می کردیم ولی مشخص شد که کار درستی بوده است.”

مرکز کنترل بیماری ها در آمریکا روز گذشته با هشدار درباره اجتناب ناپذیر بودن شیوع ویروس کرونا در ایالات متحده، از مردم خواست برای احتمال بروز بدترین حالت آماده باشند.

این مرکز از آمریکایی ها خواسته به چین و کره جنوبی سفر نکنند و درباره سفر به ایران، ایتالیا و مغولستان هشدار داده است.
آقای ترامپ در پاسخ سوالی درباره اعمال قرنطینه داخلی گفت برای این کار آمادگی وجود دارد ولی در شرایط کنونی به نظر نمی رسد به چنین تمهیداتی نیاز باشد.

او همچنین گفت در صورت نیاز، آمریکا ممنوعیت سفر به کره جنوبی و ایتالیا را هم در نظر خواهد گرفت ولی تاکید کرد هنوز زمان چنین تصمیمی فرا نرسیده است.

دونالد ترامپ همچنین با موقتی دانستن افت شاخص های بورس در واکنش به گسترش ویروس کرونا در جهان، از احتمال تاثیر این همه گیری بر تولید ناخالص داخلی آمریکا خبر داد.Skip to toolbar