فرمانده کل از مرحلۀ کاهش خشونت ‌ها در افغانستان خوشبینی کرد

26 Feb 2020

7 حوت 1398
اسدالله خالد، نامزد وزیر دفاع ملی و جنرال اسکات میلر، فرمانده کل نیروهای خارجی در افغانستان روز سه شنبه (۶ حوت) هنگام دیدار از واحد ضد هراس افگنی ارتش کشور در کابل، از مرحلۀ کاهش خشونت‌ ها در کشور، استقبال می‌ کند.

جنرال میلر در این باره گفت: «ما در تلاش هستیم تا خشونت را کاهش دهیم. ما آنچه را که روند نزولی خشونت بنامیم، می بینیم، چیزی که برای مردم افغانستان بسیار خوشایند است. هنوزهم برخی از رویدادها رخ می ‌دهند و ما در حال گذر از این روی دادها هستیم. ما در پشتیبانی خود مان از نیروهای امنیتی افغانستان، متعهد مانده ایم.»

او افزود که تمامی نیروهای ارتش افغانستان هم مانند نیروهای ویژۀ این کشور، توانمند شوند.

او می افزاید: «مردم افغانستان باید به سربازان افغانستان بسیار افتخار کنند. این دستاوردهای آنان است که ما را به این مرحله امروز رسانیده‌ است و این واحد ضد هراس افگنی نهادی است که همواره بر آماده گی متمرکز بوده است. و این چیزی است که امیدواریم در کل ارتش آن را ببینیم.»

در همین حال، اسد الله خالد ابراز امیدواری می ‌کند تا مرحلۀ کاهش خشونت ‌ها با طالبان، به آتش بس و صلح پایدار در افغانستان منجر شود.

او در این باره گفت: «این یک موفقیت برای ما است. فداکاری نیروهای زحمتکش افغانستان و صبر ملت بزرگ ما باعث این کاهش خشونت شد. امیدواریم ان شاء‎الل، این به آتش بس و صلح پایدار منجر شود. در چندین مکان، مردم کاهش خشونت را جشن گرفتند. در شماری ازولایت ‌ها، گروه های طالبان وارد شهرها شدند و با سربازان ما عکس گرفتند. این یک موفقیت بزرگ برای ما است.»

هرچند عملیات‌ های نیروهای داخلی و امریکایی در برابر طالبان متوقف اند، اما این نیروها در برابر گروه‌های دیگر به عملیات شان ادامه می ‌دهند چنان چه در یک حملۀ هواپیمای بی سرنشین به روز سه شنبه در ولایت کنر، چهار عضو گروه داعش کشته شدند.Skip to toolbar