نگرانی راننده گان از اخاذی پولیس در شاهراه هرات- فراه

31 Dec 2019

۱۰ جدی ۱۳۹۸

صدها راننده موترهای باربری در واکنش به اخاذی پولیس در مسیر شاهراه هرات-فراه در منطقه‌ای موسوم به میرداوود هرات از سه به این سو، دست به اعتصاب زده اند.

این معترضان مدعی هستند که پولیس در پاسگاه های آنتن فراه رود و برخی دیگر از نقاط از هر موتر باربری بیش از یک هزار افغانی پول می گیرد.

عبدالعلی؛ یکی از رانندگان موترهای باربری می گوید: “اگر به پولیس پول ندهیم ما را لت‌و‌کوب می‌ کند. نمی‌دانیم چه کار کنیم. پولیس باید پول نگیرد از حکومت می‌خواهیم که جلو اخاذی پولیس را بگیرد”.

این رانندگان هشدار می دهند که صورتی که حکومت به اخاذی پولیس در شاهراه هرات – فراه پانان ندهد، اعتراضات ادامه خواهد داشت.

سال گذشته نیز برای بیش از یک هفته رانندگان موترهای باربری در منطقه میرداوود در واکنش به اذخاذی پولیس دست به اعتصاب کاری زده بودند.

غلام‌ صدیق؛ یکی دیگر از رانندگان موترهای باربری می‌ گوید: “ما پارسال هم اعتراض کرده‌بودیم؛ اما کسی به حرف ما عمل نکرد و تا حالا اخاذی پولیس جریان دارد. ما چه گناه کرده‌ایم که به هر کس باید پول بدهیم؟”.

شورای ولایتی هرات هم از تداوم اخاذی در این مسیر انتقاد می کنند، و حکومت را در فراهم آوری تسهیلات به تاجران بی پروایی متهم می کنند.

به گفته رانندگان آنها مجبور هستند همه به پولیس هم به طالبان باج بدهند، آگاهان اقتصادی معتقد اند که پرداخت غیر قانونی باعث بلند رفتن قیمت کالاها می شود.Skip to toolbar