دفن جسد یک دختر باردار دانشجو در بامیان

30 Dec 2019

۹ جدی ۱۳۹۸

منابع امنیتی در ولایت بامیان از قتل یک دختر در ولسوالی یکاولنگ نمبر یک این ولایت خبر می‌دهد.

به گفتۀ این منابع، این دختر ۲۱ ساله پس از سپری‌کردن سال دوم تحصیلی در رشتۀ جغرافیه در‌ دانشکدۀ زمین‌شناسی دانشگاه بامیان، برای رخصتی زمستانی به خانه‌اش در مرکز این ولسوالی رفته بود، اما روز گذشته جسدش به گونۀ مرموزی از سوی باشنده‌گان محل دفن شده است.

به نقل از سلام وطندار، یکی از مسئولان پولیس جنایی فرماندهی پولیس بامیان که نمی‌خواهد هویتش فاش شود به خبرگزاری چاپار می‌گوید، پولیس جنایی هنگامی به محل رویداد رسیده که  باشنده‌گان محل می‌خواستند جسد را به خاک بسپارند، اما پولیس جسد را برای بررسی به شفاخانۀ «نیک» در مرکز این ولسوالی منتقل کرده است.

به گفتۀ منبع، اما باشنده‌گان محل هنگام بررسی جسد، با سنگ و چوب به پولیس حمله‌ ور شده‌اند و در نهایت جسد را دفن کرده‌اند.

این منبع می‌افزاید که تحقیقات جنایی برای روشن‌شدن علت این قتل ادامه دارد، اما باشنده‌گان محل به پولیس جنایی گفته‌اند که این دختر خودکشی کرده است.

ذکیه رضایی، رئیس امور زنان ولایت بامیان نیز می‌گوید که جسد این دختر بدون بررسی طب عدلی دفن شده و هنوز روشن نیست که این دختر خودکشی کرده یا به قتل رسیده است.

خانم رضایی می‌گوید، این دختر باردار بوده و احتمال دارد که یکی از عوامل قتل یا خودکشی او باردارشدنش باشد.
رئیس امور زنان ولایت بامیان از پولیس این ولایت می‌خواهد علت این قضیه را مشخص کنند.

حدود دو هفته پیش نیز یک دختر 8 ساله در روستای سرخ‌جوی ولسوالی ورس بامیان به گونۀ مرموزی به قتل رسید که جسدش از طویله پیدا شده بود.Skip to toolbar