کمیسیون انتخابات: مشکل خاصی در روند رأی‌ گیری گزارش نشده‌است

28 Sep 2019

منابع می ‌گویند که رابطۀ ۸۵۱ مرکز رأی‌ دهی با کمیسیون مستقل انتخابات در بخش‌های گوناگون کشور قطع شده‌اند و روشن نیست که روند انتخابات در این مرکزها چگونه می‌گذرد.

کمیسیون مستقبل انتخابات، می ‌گوید که تاکنون (ساعت دوازده پس از چاشت) چالش خاصی در روند رأی‌دهی در برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری در کشور گزارش نشده‌است.

مرزا محمد حق‌پرست، سخن‌گوی این نهاد امروز (شنبه، ۶میزان) در یک نشست خبری در کابل گفت: «تاکنون چالش‌هایی که ما در جریان انتخابات پارلمانی با آن روبه ‌رو بوده باشیم نداریم. ما از مردم افغانستان می‌خواهیم که از حق رأی شان

این در حالی است که پیش از این، یک عضو دیگر این نهاد گفت که مواد انتخاباتی حساس در دوصد مرکز رأی‌دهی نرسیده‌است.

کمیسیون انتخابات، می‌گوید که در حدود ۱۳۷۰۰۰ ناظر و شاهد از روند برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری نظارت دارند.

این اظهارات در حالی مطرح می‌شوند که شکایت‌هایی دربارۀ مشکلات فنی به ویژه دربارۀ کار نکردن دستگاه‌های شناخت بایومتریک در مناطق مختلف کشور به طلوع‌نیوز رسیده‌اند.

منابع می‌گویند که رابطۀ ۸۵۱ مرکز رأی‌دهی با کمیسیون مستقل انتخابات در بخش‌های گوناگون کشور قطع شده‌اند و روشن نیست که روند انتخابات در این مرکزها چگونه می‌گذرد.

گزارش‌ها از ولایت کندهار می‌رسانند که در شماری از مرکزهای رأی‌دهی در این ولایت، مشکلات جدی در روند رأی‌دهی وجود دارند؛ مثلأ دستگاه‌های شناخت بایومتریک درست کار نمی‌کنند، نام‌های رأی‌دهنده‌گان در فهرست رأی‌دهنده‌گان موجود نیست و کارمندان کمیسیون دیرتر به مرکزها حاضر شدند.Skip to toolbar