حمزه بن لادن پسر اسامه بن لادن کشته شد

14 Sep 2019

23 سنبله 1398
مقام‌های امریکایی در ماه جولای امسال گفته بودند که حمزه بن لادن کشته شده‌است، اما دونالد ترمپ خبر کشته شدن اورا تأیید نکرده بود.
دونالد ترمپ، رییس‌جمهور امریکا می‌گوید که حمزه بن‌لادن، پسر اسامه بن لادن، بنیان‌گذار گروۀ القاعده در یک عملیات نیروهای امریکایی در مرز میان افغانستان و پاکستان کشته شده‌است.

وال استریت ژورنال، در یک گزارش خود نگاشته‌است که این اظهارات دونالد ترمپ در یک بیانیه که از سوی کاخ سفید امروز (شنبه، ۲۳سنبله) نشر شد، آمده‌است.

مقام‌های امریکایی در ماه جولای امسال گفته بودند که حمزه بن لادن کشته شده‌است، اما دونالد ترمپ خبر کشته شدن اورا تأیید نکرده بود.

دونالد ترمپ گفته‌است که حمزه بن لادن مسؤول بسیاری از حمله‎های مرگباری است که از سوی گروه‌های مختلف هراس‌افگن راه اندازی شده‌اند.

پیش از این مقام‌های امریکایی از افزایش نقش حمزه بن لادن در میان گروۀ القاعده اظهار نگرانی کرده بودند و اورا یک تهدید در برابر امنیت امریکا و متحدان این کشور دانسته بودند.

وزارت دفاع امریکا، در اوایل امسال برای دستگیری و یا دادن نشانی از محل بود و باش حمزه بن لادن یک میلیون دالر جایزه تعیین کرده بود.

حمزه بن لادن که گفته می‌شود در سال ۱۹۸۹ میلادی در عربستان سعودی بدنیا آمده‌است، تنها فرزند اسامه بن لادن است که به آرمان‌های پدرش که عامل حملۀ یازدهم سپتامبر می‌باشد، پایبند بود.

بربنیاد گزارش وال استریت ژورنال، یک فرزند دیگر اسامه بن لادن، در سال ۲۰۱۱ همراه با خود اسامه بن لادن در پاکستان کشته شد. گزارش افزوده است که سومین فرزند اسامه بن لادن، از گروۀ القاعده جدا شده‌است.Skip to toolbar