دختر پادشاه عربستان سعودی زندانی شد

12 Sep 2019

۲۱ سنبله ۱۳۹۸

محکمه فرانسه، دختر پادشاه عربستان سعودی را به دلیل توسل به ارعاب و تهدید، به ۱۰ ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

محکمه ابتدائی در فرانسه طی حکمی، «حصه بنت سلمان»، دختر پادشاده عربستان سعودی را به ۱۰ ماه حبس تعلیقی محکوم کرد.

گفته می شود که این حکم محکمه فرانسه به دلیل هم‌ دستی دختر سلمان بن عبدالعزیز در استفاده از سلاح جهت «ربودن یک کارگر» صادر شده است.

سارنوالی فرانسه ماه گذشته نیز خواهان صدور حکم هشت ماه حبس تعلیقی علیه محافظ شخصی حصه بنت سلمان با پرداخت غرامت به مبلغ ۵ هزار یورو شده بود.

دختر پادشاه سعودی در سال 2016 به محافظ خود دستور داده بود، یک طراح دکوراسیون داخلی به نام «اشرف عید» را به‌خاطر فیلم گرفتن از ملکی که در پاریس خریداری کرده بود، مورد ضرب و ستم قرار دهد.

این طراح دکوراسیون که دارای تابعیت فرانسوی است، به پولیس گفته بود که محافظ حصه بنت سلمان او را به دلیل عکس ‌برداری از اطاقی که باید تزئین می‌شده، ضرب و ستم قرار داده است. او همچنین گفته بود بنت سلمان وی را به تلاش برای عکس ‌برداری مخفیانه و فروش آن‌ها به رسانه‌ها متهم کرد و به محافظش دستور داد تا این طراح فرانسوی را لت و کوب کند.

طراح شاکی به پولیس گفته بود محافظ بنت سلمان بعد از ضرب و ستم شدید، او را مجبور کرده که زانو بزند و پای این شاهزاده سعودی را ببوسد و حتی برای ساعاتی در خانه او زندانی شده است.

پس از طرح شکایت قانونی اشرف عید علیه دختر سلمان، پولیس فرانسه او را بازداشت کرد اما پس از دو و نیم ساعت بدون تحقیق آزاد شد.

حصه همان روز فرانسه را ترک کرد و پس از آن نیز به‌ این دلیل که حکم جلب بین‌المللی برای او صادر شده، از عربستان سعودی خارج نشده است و محکمه او به صورت غیابی در فرانسه دایر گردید.Skip to toolbar