والی فاریاب: طالبان افراد ملکی  را در جنگ سپر قرار میدهند

1 Sep 2019

10 سنبله 1398
به گزارش خبرگزاری چاپار، مقام ملکی ونظامی ، داکترگل محمد رسولی عضو مشرانو جرگه واعضای شورای ولایتی فاریاب درسفر به خط نخست جنگ در ولسوالی المار این ولایت وضعیت امنیتی را بررسی کردند.

داکترنقیب الله فایق والی فاریاب پس از برگشت از کابل دراولین دقایق ورودش درشهرمیمنه بخاطر بررسی وضعیت امنیتی به مربوطات ولسوالی المار سفر کرد و درجریان ماموریت اش به رسانه ها گفت که نیروهای امنیتی درفاریاب به حمایت نیروهای حمایت قاطع حملات تهاجمی را ناکام ساختند وتلفات سنگین به طالبان وارد شده است.

والی فاریاب  همچنان افزود که در جریان چند روز گذشته  طالبان درولسوالی های گرزیوان ،قرغان وکوهستان  این ولایت حمله نموده بودند که با شکست مواجه شدند.

از سوی هم والی  فاریاب گفت که درجریان درگیری ها میان نیروهای امنیتی 32 طالب دراین ولایت کشته وزخمی شدند که فرماندهان کلیدی آنان نیز شامل کشته شده گان می باشند.

دراین حال والی فاریاب  می افزاید که طالبان دراکثریت جنگ ها زنان وکودکان را بخود سپرقرار میدهند ،با پرتاب هاوان بالای منازل مسکونی وماین گذاری ها  از افراد ملکی قربانی می گیرند.

داکتر گل محمد رسولی نماینده مردم فاریاب در مشرانو جرگه افغانستان که به رخصتی های تابستانی به این ولایت آمده است از بهبود وضعیت امنیتی نسبت به گذشته ها  دربخش های این ولایت قدردانی نموده گفت که جنگ دراین ولایت توسط مقام های محلی ونظامیان خوب مدیریت شده است.

در این حال جنرال انصاف الله احمدزی فرمانده لوای اول قول اردوی 209 شاهین می گوید که نیروهای کافی بخاطر سرکوب طالبان دراین موجود است وهیچ یک از ولسوالی های این ولایت سقوط نخواهند کرد.Skip to toolbar