حمله طالبان برمرکز کندز 90 کشته وزخمی برجاگذاشت

1 Sep 2019

10 سنبله 1398
کندز روز گذشته بار سوم مورد حمله‌های گستردۀ طالبان قرار گرفت که در نتیجۀ درگیری‌ها شماری از باشنده‌گان این ولایت کشته و زخمی و شماری هم آواره شدند.

صفی‌الله امیری، معاون شورای ولایتی کندز می‌گوید، طالبان در حال حاضر از حومه‌های شهر رفته‌اند و وضعیت تحت کنترل نیروهای امنیتی‌ست.

به گفتۀ آقای امیری، در پی حمله‌های طالبان بر شهر کندز 20 غیرنظامی و نظامی کشته و 70 غیرنظامی و نظامی به شمول منظور استانکزی، فرمانده پولیس کندز زخمی شده‌اند.

هادی جمال، معاون سخنگوی قول اردوی ۲۱۷ پامیر در کندز می‌گوید، در جریان درگیری‌ها ۳۶ طالب کشته و ۲ طالب دیگر زخمی شده‌اند.

شماری از باشنده‌گان کندز از نبود آب، برق و قطع شبکه‌های مخابراتی شکایت دارند. به گفتۀ آنان، حکومت هیچ‌گونه عملیاتی راه‌اندازی نکرده و طالبان خود ساحات تصرف شده را ترک کرده‌اند.

ذبیح الله مجاهد، از سخنگویان طالبان با پخش خبرنامه‌یی گفته است، هدف این گروه تصرف شهر کندز نه بلکه تنها از بین بردن پاسگاه‌های نیروهای امنیتی بوده است. در این خبرنامه آمده است که در نتیجۀ درگیری میان طالبان و نیروهای امنیتی، ۴۳ سرباز و ۱۸ طالب کشته و زخمی شده‌اند.Skip to toolbar