پاسخ تُند اردوغان به تهدیدات امریکا

26 Jul 2019

۴ اسد ۱۳۹۸

رئیس جمهور ترکیه میگوید در صورتیکه واشنگتن قرارداد فروش جت های اف-۳۵ به این کشور را لغو نماید، انقره گزینه های دیگر را بررسی خواهد کرد.

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه میگوید که مقامات امریکایی باید در مسئله وضع تحریم های علیه انقره از بابت خرید سیستم‌های اس-۴۰۰ بسیار محتاطانه و عاقلانه برخورد نمایند.

به گفته رئیس جمهور اردوغان، ایالات متحده درخواست ترکیه برای خرید سیستم‌های دفاع هوایی ساخت امریکا  را رد کرد و ترکیه مجبور شد به روسیه مراجعه نماید.

اردوغان: اکنون امریکا نمیخواهد جت های اف-۳۵ خود را به ما بفروشد، اما حتی این تهدیدات نمیتوانند مانع تلاش های ترکیه برای تامین امنیت اش گردد. شما نمیخواهید جت های اف-۳۵ را به ما بفروشید؟ خوب، متاسفیم، در این صورت محبور هستیم دوباره به کشور دیگری مراجعه نمایم.

رئیس جمهور ترکیه میگوید که اگر ایالات متحده دست از تهدید برندارد، انقره قرارداد خرید ۱۰۰ فروند طیاره Boeing را لغو خواهد کرد.

این در حالی است که پیش از این مقامات امریکایی اعلام کرده بودند که واشنگتن در واکنش به تصمیم انقره مبنی بر خرید سیستم‌های دفاع هوایی اس-۴۰۰ روسی، ترکیه را از برنامه اف-۳۵ حذف میکند.Skip to toolbar