بحرین نایب قهرمان مسابقات قهرمانی اتلتیک آسیا شد

25 Apr 2019

۵ ثور ۱۳۹۸

بیست و سومین دورۀ رقابتهای قهرمانی اتلتیک آسیا با شرکت 43 کشور آسیایی که از 21 اپریل آغاز شده بود شب قبل با قهرمانی کاروان بزرگ اتلتیک بحرین به پایان رسید.

این رقابتها به میزبانی شهر دوحۀ قطر برگذار شد که همین شهر میزبانی رقابتهای اتلتیک قهرمانی جهان را نیز برعهده دارد که به تاریخ 27 سپتمبر 2019 م با شرکت بزرگان اتلتیک دنیا برگذار خواهد شد.

قرار بود که از افغانستان نیز در این رویداد 6 ورزشکار در ماده های 100 متر، 200 متر، 400 متر، 800 متر و 1500 متر شرکت نمایند ولی سفر آنان به علت کمبود بودجه از سوی ریاست تربیت بدنی و ورزش افغانستان منظور نشد، همچنان در ماه مارچ رویداد قهرمانی اتلتیک جوانان آسیا به میزبانی هانگ کانگ برگذار شد که در آن رویداد نیز از افغانستان هیچ نمایندۀ حضور نداشت.

در این رویداد کشور بحرین با بدست آوردن 11 مدال طلا، 7 نقره و 4 برونز بالای سیکوی قهرمانی ایستاد، چین با 9 مدال طلا، 13 نقره و 7 برونز نائب قهرمان شد، جاپان با 5 طلا، 4 نقره و 9 برونز مکان سوم را بدست آورد، هندوستان با 3 طلا، 7 نقره و 7 برونز چهارم، ازبکستان با 3 طلا و 2 برونز جایگاه پنجم را کسب کرد، قطر میزبان با 2 طلا، یک نقره و 3 برونز ششم شد، تایلند با 2 طلا و 2 برونز هفتم شد و کشورهای قزاقستان، کویت، تایوان، ایران، فلیپین، سوریه، تاجکستان و ویتنام هرکدام حد اقل یک مدال طلا را بدست اوردند.

در حاشیه این رویداد انتخابات کرسی فدراسیونهای آسیایی و سایر بخش ها برگزار شد که از افغانستان استاد شاه پور امیری معاون فنی و مسلکی فدراسیون اتلتیک کشور شرکت نمود که در رای گیری رییس فدراسیون اتلتیک قطر به عنوان رییس فدراسیون اتلتیک آسیا انتخاب شد و همچنان دلشاد نظروف قهرمان المپیک و قهرمان فعلی آسیا از تاجکستان در پرتاب همر به عنوان رییس فدراسیون اتلتیک آسیایی میانه انتخاب گردید.

قابل ذکر است که نظروف در همین رویداد توانست که مدال طلا مادۀ پرتاب همر را کسب کند.Skip to toolbar